tel. 022 679 67 28 | mail. cfm@misje.pl
<<  Październik 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Ceremonia posłania misjonarza

Komentator:

W dziejach Apostolskich czytamy i pierwszym posłaniu misjonarzy przez Kościół w Antiochii:

„Gdy odprawiali publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem. Wtedy po poście i modlitwie oraz po nałożeniu na nich rąk wyprawili ich” (13,2-3). W ten sposób udał się Paweł w pierwszą podróż misyjną.

Dzisiaj, Kościół (nazwa diecezji), przez posługę Biskupa, posyła N. (kapłana, siostrę zakonną, misjonarza świeckiego), którego (którą) Duch Święty powołał do misyjnego dzieła w (nazwa kraju). Ksiądz Biskup wręczy mu (jej) krzyż misyjny, dokonując liturgicznego posłania.


Poświęcenie i wręczenie krzyża


Biskup: Wspomożenie nasze w imieniu Pana.

Wierni: Który stworzył niebo i ziemię.

Biskup: Pan z wami.

Wierni: I z duchem twoim.

Biskup: Módlmy się:

Prosimy Cię, Panie, Wszechmogący Boże, racz pobłogosławić ten krzyż misyjny, aby stał się znakiem zbawienia ludzi. Niech utwierdza wiarę, pomnaża dobre czyny, pociesza w cierpieniach, strzeże i broni przed złem i przyczynia się do zbawienia dusz.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Wierni: Amen.

Biskup trzyma krzyż w prawej ręce i mówi:

Ukochany bracie (Ukochana siostro), Bóg wybrał cię, abyś szedł (szła) i owoc przynosił (przynosiła), i aby owoc twój trwał. Idź więc i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Oto twój przewodnik na apostolskich drogach. Oto twoja pomoc w każdym niebezpieczeństwie. Oto twoja pociecha w życiu i przy śmierci.

Misjonarz: Amen.

Biskup podaje krzyż do pocałowania i nakłada go misjonarzowi na szyję.

 


Błogosławieństwo na zakończenie


Biskup: Niech imię Pańskie będzie błogosławione.

Wierni: Teraz i na wieki.

Biskup: Wspomożenie nasze w imieniu Pana.

Wierni: Który stworzył niebo i ziemię.

Biskup: Pan  z wami.

Wierni: I z duchem twoim.

Biskup: Bóg Ojciec Wszechmogący, który wybrał cię przed założeniem świata i przeznaczył do przybrania za syna (córkę), niech cię odnowi w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Wierni: Amen.

Biskup: Niech będzie z tobą moc Jego Ducha, abyś był godnym sługą (była godną służebnicą) Ewangelii i nie wahał się (wahała się) poświęcić życia, byle tylko głosić królestwo Boże i zaszczepiać Kościół w sercu świata.

Wierni: Amen.

Biskup: Duch Święty, który zjednoczył wszystkie narody w wyznawaniu tej samej wiary, niech sprawi, abyś trwając w wierze przeszedł (przeszła) od nadziei do oglądania Boga w niebie.

Wierni: Amen.

Biskup: Niech was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.

Wierni: Amen.

 
Obsługa: proloc.pl