tel. 022 679 67 28 | mail. cfm@misje.pl
<<  Październik 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Kwiaty przed konfesjonałem

Nowy rok w Centrum Formacji Misyjnej rozpoczął się mocnym akcentem: 3 i 4 stycznia przeżywane były jako dni skupienia. Konferencje i kazania głosił ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor misyjnego Dzieła Pomocy "Ad Gentes". Całość koncentrowała się na temacie sakramentu spowiedzi. - Największym grzechem współczesnego człowieka w jego życiu duchowym jest zanik poczucia grzechu, a co za tym idzie i zanik praktyki sakramentu pokuty. U wielu ludzi, niestety prowadzi to w konsekwencji do kryzysu wiary i odejścia od Boga - zauważył w jednej z konferencji ks. Sobolewski. - A bez sakramentu pokuty i pojednania nie można mówić o rozwoju życia duchowego, jest on niezbędny, by dobrze kształtować swoje sumienie i budować głęboką relację z Panem Bogiem. 


Ks. Zbigniew podczas kolejnych konferencji obszernie przypomniał warunki dobrej spowiedzi uwrażliwiając na ich ogromne znaczenie w doświadczaniu Bożego miłosierdzia i pojednaniu z Bogiem i ludźmi. - Podczas spowiedzi poznajemy prawdę o sobie. W tej prawdzie stajemy przed Panem Bogiem i wyznajemy swoje grzechy. Przyznając się do porażki patrzymy jednak w przyszłość: Bóg może i chce we mnie i przeze mnie dokonywać wielkich rzeczy! Spowiedź jest tak naprawdę wołaniem z głębi duszy: Panie, Ciebie pragnie moja dusza! A Bóg z miłością nas przyjmuje i daje siebie samego - przekonywał kapłan.

 
Wigilia w Centrum Formacji

Tradycja, tradycja, tradycja

Od czterech miesięcy w domu przy ul. Byszewskiej 1 tworzymy jedyną w swoim rodzaju rodzinę. I jak to w rodzinie zwykle bywa, również i my przeżywaliśmy świąteczny dzień. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia Centrum Formacji Misyjnej odwiedził bp Jerzy Mazur. Była Msza św., były życzenia z łamanym opłatkiem, był i świąteczny posiłek przy stole. Oprócz nas, mieszkańców i pracowników CFM, na uroczystość przyjechali nauczyciele, przedstawiciele różnych agend misyjnych, a także proboszczowie parafii, w których posługują księża przygotowujący się do wyjazdu na misje.

Zobacz galerię zdjęć...
 
Czuwanie w Częstochowie

Zawierzyć życie Maryi

Doroczna Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskich Dzieł Misyjnych i Róż Żywego Różańca na Jasnej Górze tym razem odbyły się 7 i 8 grudnia. Konferencje, rozważania i modlitwa koncentrowały się wokół tematu "Wspieramy powołania w krajach misyjnych". Skoro było to spotkanie misyjne, to nie mogło zabraknąć i nas. 

Gościem honorowym sesji był ks. Tadeusz Wojda SAC, podsekretarz Kongregacji Ewangelizacji Narodów, który w Auli św. Józefa wygłosił dwa wykłady: "Misje z perspektywy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów" i "Priorytety misyjne na dzisiejsze czasy". Wśród poruszanych zagadnień mówił m.in. o zaangażowaniu Kościoła katolickiego w Polsce w dzieło misyjne. W perspektywie innych krajów nie wygląda to najlepiej. - Biorąc pod uwagę ilość wierzących w Polsce i ilość powołań, to nawet mocno zlaicyzowana Francja czy Holandia mają więcej osób pracujących w krajach misyjnych. Naszych misjonarzy jest nieco ponad dwa tysiące, a Francuzów jest kilkanaście tysięcy, Hiszpanów ponad 20 tysięcy - wyliczał gość z Watykanu. Okazuje się, że gdy weźmie się pod uwagę procentowy udział chrześcijan danego kraju w dzieła misyjne na ilość ochrzczonych, to Polskę wyprzedza nawet Japonia!

W tym kontekście ważny głos zabrał ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych. W kaplicy Cudownego Obrazu podczas Apelu Jasnogórskiego powiedział m.in.: - Maryjo, pomóż nam na nowo, z ewangeliczną wrażliwością wsłuchać się w apel papieża Polaka: "Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak, jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości. Dla każdego wierzącego, tak, jak i dla całego Kościoła sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu".

Głównym zaangażowaniem nas, przygotowujących się do wyjazdu na misje w CFM było poprowadzenie modlitewnego czuwania przed północą. Modliliśmy się uwielbiając Pana we wszystkich dziełach ewangelizacyjnych i dziękowaliśmy za misjonarzy i misjonarki. Przepraszaliśmy też za "niedostrzeganie potrzeby zaangażowania się" wielu z nas, wierzących Polaków.

Podczas czuwania był również czas na misyjne świadectwa, a całość zakończył Akt zawierzenia Papieskich Dzieł Misyjnych Matce Bożej.

Zobacz galerię zdjęć...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 50
Galeria Zdjęć

Galeria Zdjęć
Obsługa: proloc.pl