tel. 022 679 67 28 | mail. cfm@misje.pl
<<  Październik 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Centrum żywego języka

W styczniu rozpoczął się kolejny etap nauki języków. Dwa razy w tygodniu (wtorek i piątek) odprawiane są Msze św. w poszczególnych grupach językowych, podczas których cała liturgia, łącznie z kazaniami i pieśniami, jest po hiszpańsku, francusku, rosyjsku lub angielsku.

Zwiększyła się również intensywność praktyk językowych. Do grupy nauczycielek dołączyły trzy kolejne osoby. Z Mille w Belgii przyjechała Colette Branders, konwersatorka języka francuskiego (na zdjęciu druga z lewej), ze stolicy Peru, Limy przyjechała Erika Johanna Villar Rosales, konwersatorka języka hiszpańskiego (trzecia z lewej), a z Dublina w Irlandii uczyć angielskiego przyjechała Breda Cavanagh (pierwsza z prawej).

- Panie mieszkają razem z nami, ponieważ zależy nam na tym, aby jak najwięcej mówić w językach - wyjaśnia ks. Jan Fecko, dyrektor CFM. - Specjalnie zaprosiliśmy osoby z zagranicy, ponieważ mogą one wyłapywać i korygować szczegóły i niuanse językowe. Chcieliśmy stworzyć jak najlepszą symulację tego, z czym spotkają się misjonarze na swoich placówkach - dodaje dyrektor. Lektorki w Warszawie będą aż do Wielkanocy.


 
Kolędowe błogosławieństwo

"Podnieś rękę Boże Dziecię i błogosław!" O to 14 stycznia w Centrum Formacji Misyjnej prosiliśmy podczas tradycyjnej kolędy. Nasz dom odwiedził ks. Mirosław Gawryś, proboszcz parafii św. Barnaby Apostoła, na terenie której Centrum się znajduje. Jak przystało na duszpasterskie odwiedziny kapłana w chrześcijańskim domu, była modlitwa, błogosławieństwo i pokropienie wodą święconą wszystkich pokoi oraz czas na rozmowę. Nie zabrakło również i śpiewania kolęd, a nazaretanka s. Salomea Skowronek na wszystkich drzwiach pisała C + M + B 2014. Odwiedziny kolędowe zakończył odświętny obiad.

Zobacz więcej zdjęć...
 
Z królami do Jezusa

Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli 6 stycznia obchodzona jest jako Dzień Pomocy Misjom. Z tej okazji transmitowaną przez radio o godz. 9.00 Mszę św. w warszawskim kościele pw. Krzyża Świętego celebrował bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W Eucharystii wzięły udział również osoby z CFM włączając się w przygotowanie liturgii.

Dziś w Polsce cieszymy się skarbem wiary. Mamy jednak świadomość, że nadal ponad dwa miliardy ludzi na świecie nie słyszało o Chrystusie. Jego nakaz: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” nadal pozostaje naglącym zadaniem. Trzeba, abyśmy całym sercem włączyli się w misyjny trud Kościoła. Wiara zobowiązuje do dzielenia się nią z innymi - zauważył podczas kazania biskup i dodał: - Jesteśmy misjonarzami Chrystusa także poprzez sakramenty święte, modlitwę, cierpienie, świadectwo życia i pracę. To nasza wspólna odpowiedzialność za misje. Pamiętajmy, że mamy innym pomagać odnaleźć drogę do Chrystusa i także wspomagać duchowo i materialnie misjonarzy i misjonarki.

   Po Mszy św. wśród ok. 100 tys. uczestników Orszaku Trzech Króli można było zobaczyć również i tegorocznych uczestników formacji misyjnej. Dostojnie z koronami, śpiewnikami, a przede wszystkim radością       towarzyszyli mędrcom zmierzającym do żłóbka: do Jezusa, Maryi i Józefa. - To piękne wydarzenie! Było bardzo wiele osób i wyjątkowa atmosfera. Podobało mi się, że orszak ma charakter religijny i że biorą w         nim   udział całe rodziny. Cieszę się, że wzięłam w nim udział - dzieliła się po powrocie s. Ligia Krukowska, benedyktynka misjonarka.


Zobacz więcej zdjęć...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 50
Galeria Zdjęć

Galeria Zdjęć
Obsługa: proloc.pl