tel. 022 679 67 28 | mail. cfm@misje.pl
<<  Październik 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Przykład patronów Europy

Liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, 14 lutego, jest świętem patronalnym Centrum Formacji Misyjnej. Z tej okazji celebrowana była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka, sufragana diecezji siedleckiej. - Bardzo ważna u misjonarzy jest świadomość, że Jezus rozsyłając 72 uczniów, wysłał ich do miejsc, do których sam zamierzał przyjść. Waszym zadaniem jest przygotowanie serc ludzi, by byli zdolni do przyjęcia Ewangelii. Przez tę pracę ksiądz, siostra zakonna czy świecka misjonarka pomagają dojrzewać do przyjęcia i głębszego przeżywania relacji z Jezusem Chrystusem. Ale pamiętajcie, że to sam Bóg przemienia serca - zauważył biskup. Podczas kazania biskup Piotr zachęcał do wpatrywania się w przykład apostołów i świętych Cyryla i Metodego, by byli oni wzorem "oddania życia dla innych". Zakończył modlitewnymi życzeniami: - Niech Duch Święty porywa was do wytrwałej służby w Kościele, niech umacnia na drodze głoszenia Dobrej Nowiny, by wieść o miłości Boga dotarła do wszystkich ludzi. Niech wasze drogi chodzenia z Chrystusem będą piękne dla was samych, ale i dla tych, do których jesteście posłani.


Po liturgii był również czas na wspólny posiłek w gronie pracowników, gości i przygotowujących się do wyjazdu na misje.


Zobacz galerię zdjęć...
 
Ludzie do tańca i do różańca

Czas leci... Tak niedawno rozpoczęliśmy naszą formację w CFM, a tu, zupełnie nie wiadomo kiedy, całkiem realnie widać już koniec. Jeszcze tylko 100 dni i będziemy opuszczać misyjny dom formacyjny. Aby tradycji stało się zadość bawiliśmy się na "Misyjnej 100-dniówce". Dni przygotowań szczegółów, "szycia" odpowiednich kreacji, ustalania menu i... wreszcie nadszedł dzień 11 lutego! 

Nie mogło być inaczej - bal rozpoczął się polonezem. Przybył również i rzymski oficer z raportem dla cesarza z minionych pięciu miesięcy, a potem... ruszyliśmy w tany!

Na parkiecie wywijały piękne damy i beduini, personel medyczny i wieczni turyści, była dziewczynka z zapałkami i zielony smok, kucharz, konik polny, harcerz, czarownica oraz goście z Afryki. Zaszczycił nas swoją obecnością nawet papież w towarzystwie księdza proboszcza z Irlandii!


Świetna zabawa, tańce i śpiewy karaoke trwały dłuuuugo. Bardzo długo!

Zobacz więcej zdjęć...
 
Dzieło misyjne Ruchu Światło-Życie

Podczas weekendu 24-25 stycznia z gościnności CFM-u skorzystała Centralna Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie. Na spotkaniu roboczym zebrali się przedstawiciele Diakonii z Warszawy, Łodzi i Poznania, a duchowo także z Wrocławia i Przemyśla. Swoje „obrady” prowadzili w salce, służącej zwykle przyszłym misjonarzom do nauki języka rosyjskiego. – Było dużo śmiechu, poważnych tematów, sporów, modlitwy i zwykłych rozmów, czyli samo życie - wyjaśnia Marcin Skłodowski, odpowiedzialny za Centralną Diakonię Misyjną.

Uczestnicy spotkania brali udział w weekendowym życiu domu, m.in. modląc się podczas sobotniej adoracji i włączając się w przygotowanie niedzielnej liturgii. Przede wszystkim była to dla nich okazja do radosnego spotkania ze „swoim człowiekiem” w CFM – Kasią Chojnacką, od wielu lat animatorką Ruchu, członkiem Diakonii Misyjnej w Diecezji Warszawsko-Praskiej, która obecnie przygotowuje się do wyjazdu misyjnego do Afryki. Oazowicze nawiązali też nowe znajomości. Okazało się, że wiele ich łączy z ks. Tomkiem Dadkiem, który posługiwał jako moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w Bydgoszczy, a teraz przygotowuje się na misje do Kazachstanu.

W CFM goście spotkali się również z wywodzącym się z Oazy księdzem Andrzejem, na dzień przed jego wyjazdem na misje do Zambii... z pewnością nie było przypadkiem. Szczególne więzy przyjaźni połączyły ich z irlandzką lektorką, Bredą Cavanagh. To był „marvelous time”!

Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie działa od 2007 roku. Jej celem jest przekazywanie charyzmatu Ruchu poza granice Polski (m.in. Chiny, Filipiny, Kazachstan, Kenia). Ponieważ cel jest bardzo szeroki, członkowie Centralnej Diakonii Misyjnej tworzą praktyczny „handbook”, opisujący całościową wizję celu i modelu działania Diakonii, tak aby dzieło misyjne w Oazie mogli podjąć wszyscy jej członkowie. W ramach swoich działań od kilku lat Diakonia wysyła do Kazachstanu animatorów oazowych na roczny wolontariat misyjny. Dzięki misjonarzom wywodzącym się z Oazy coraz bardziej realne jest prowadzenie w tym kraju rekolekcji oazowych oraz tworzenie wspólnot. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 50
Galeria Zdjęć

Galeria Zdjęć
Obsługa: proloc.pl