tel. 022 679 67 28 | mail. cfm@misje.pl
<<  Październik 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Rekolekcje w Rościnnie

Przez kilka dni poprzedzających uroczystość wręczenia Krzyży Misyjnych przeżywaliśmy rekolekcje. W gnieźnieńskim Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie w dniach 29 kwietnia do 3 maja nauki nam głosił o. Francis Barnes, misjonarz Afryki (ojciowie biali). Mówił m.in. o znaczeniu Pisma św. odczytywanym w naszej codzienności. Z własnego, wieloletniego misjonarskiego doświadczenia ukazywał nam jak ważna jest relacja z Bogiem i z drugim człowiekiem, jak życie Ewangelią szczególnie na misjach jest podstawą tego czy inni zachcą poznać Boga lub poznać Go bardziej. Podkreślał to komentując przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie. Mówił również o roli ciszy i samotności w życiu każdego misjonarza oraz o tym, że misjonarz to przede wszystkim człowiek wiary - jak Abraham, który z bezpiecznego, znanego sobie świata, wyrusza w nieznane, odpowiadając na Boże wezwanie.  


Pomiędzy konferencjami i modlitwą był też czas na spacery po okolicy, wyjazd na Pola Lednickie i do Gniezna, by wziąć udział w uroczystej liturgii Nieszporów i procesji z relikwiami św. Wojciecha.
 
Jacek Pałkiewicz w CFM

Przygoda i odkrywanie nieznanych jeszcze miejsc naszej planety to nie tylko specjalność bohaterów książek Marka Twaina, ale również pana Jacka Pałkiewicza. Wspólnota Centrum Formacji Misyjnej spotkała się z podróżnikiem podczas jednego ze środowych zajęć, 14 kwietnia. Spotkanie dostarczyło wielu cennych informacji na temat sztuki podróżowania i przełamywania własnych ograniczeń, co dla przyszłych misjonarzy już niedługo stanie się codziennym chlebem.


Jacek Pałkiewicz dzielił się własnymi doświadczeniami dotyczącymi survivalu – sztuki przetrwania. Jako fundament wskazał: wolę do życia, miłość do innych, wytrwałość i siła ducha. Podróżnik wspominał między innymi swoją samotną drogę przez Atlantyk, gdzie zmagając się z siłami natury walczył z samym sobą.

Zobacz galerię zdjęć...
 
Odwiedziny pasterza

W diecezji warszawsko-praskiej, mniej więcej raz na pięć lat w każdej parafii przypada wizytacja kanoniczna, czyli odwiedziny biskupa ordynariusza lub biskupa pomocniczego. W parafii pw. św. Barnaby, na terenie, której znajduje się Centrum Formacji Misyjnej taka wizytacja odbyła się w niedzielę, 30 marca. Przeprowadził ją bp Marek Solarczyk. 

Jednak w związku z dużą ilością wspólnot zakonnych i obecnością misjonarzy na terenie parafii, odwiedziny księdza biskupa w naszym Centrum odbyliśmy w piątek 28 marca. Rozpoczęła się wspólnym obiadem, w którym uczestniczył proboszcz parafii pw. św. Barnaby, ks. Mirosław Gawryś, dyrektorzy poszczególnych agend misyjnych, pracownicy CFM-u i studenci.

Po uroczystym obiedzie udaliśmy się do kaplicy na wspólną modlitwę, a następnie do auli na "spotkanie z pasterzem". W czasie jego trwania był czas nie tylko na przedstawienie krajów docelowych czy diecezji pochodzenia każdego z nas, ale także na swobodną rozmowę. Dowiedzieliśmy się wielu praktycznych rzeczy o biskupie Marku, m.in. to, że ksiądz biskup potrafi sam zmienić koło w samochodzie (podobno niektóre z naszych sióstr, które obecnie kończą kurs prawa jazdy już zapisały się na lekcję pokazową).

Na zakończenie misyjnego spotkania część z nas zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z księdzem biskupem, tak zwane "selfie", czyli "zdjęcie z ręki", które po niedługim czasie mogliśmy znaleźć na profilu Facebookowym księdza biskupa.Wizytacja to nie pierwsze nasze spotkanie z biskupem Markiem. Był z nami podczas listopadowego czuwania misyjnego w Częstochowie. Przewodniczył wtedy Mszy św. sprawowanej o północy przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i mówił kazanie.


Zobacz galerię zdjęć...
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 50
Galeria Zdjęć

Galeria Zdjęć
Obsługa: proloc.pl